Розмір шрифта: A A A Зображення Вимкнути Увімкнути Колір сайту Ц Ц Ц звичайна версія сайту
ДЕРЖАВНИЙ АРХІВ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Архів новин за рік: 2020 2021

2021-10-25 14:12:39
20 жовтня 2021 року, в межах проєкту «Відкриті архіви», у читальному залі Державного архіву Черкаської області відбулася зустріч з Надією Василівною Куксою, завідувачкою відділу «Суботівський історичний музей» Національного історико-культурного заповідника «Чигирин».

Надія Василівна презентувала видання «Церква Святого Пророка Іллі в Суботові: минуле і сьогодення усипальниці Богдана Хмельницького», що стало підсумком 25-річних досліджень авторки. Це перша книга, яка повністю присвячена історії храму.

У книзі висвітлено 300-літню історію усипальниці гетьмана. Дослідницею відслідковано та систематизовано численні першоджерела, більшість яких публікується вперше. Особливу цінність становлять іконографічні матеріали. У виданні, з-поміж інших, використано архівні документи з фондів Державного архіву Черкаської області.

Днями Надія Василівна Кукса стала лауреатом Премії імені Героя України Михайла Сікорського Національної спілки краєзнавців України за підготовку цієї книги.
2021-10-19 14:09:31
Забезпечення гарантованої збереженості документів Національного архівного фонду як складової вітчизняної і світової культурної спадщини та інформаційних ресурсів суспільства - це одне з пріоритетних завдань Державного архіву Черкаської області.

Підтримання оптимальних режимів зберігання, знепилення, перевіряння наявності та стану документів - це щоденні кроки працівників держархіву області загалом та відділу забезпечення збереженості, обліку та довідкового апарату зокрема - задля реалізації вказаного пріоритету.

Важливим заходом у цьому напрямку є виявлення негативного впливу біологічних факторів та профілактика біопошкоджень.

Саме тому начальник відділу забезпечення збереженості, обліку та довідкового апарату Ольга Пурис спільно з головним спеціалістом відділу Ксенією Скринською здійснили відбір матеріалу для дослідження мікробіологічного та ентомологічного стану архівосховищ держархіву області.

Відбір зразків виконали з неухильним дотримання положень методичної розробки Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства.

Методичні рекомендації щодо самостійного відбору мікробіологічних та ентомологічних проб працівниками архівних установ в умовах дії дистанційно-карантинних заходів / ДАСУ, УНДІАСД, Спілка архівістів України; уклад.: О. Я. Гаранін, Т. О. Кондратюк. – Київ, 2021. – 22 с." - https://cutt.ly/XRhlMUD
2021-10-13 13:00:15
13 жовтня 2021 року в селі Медведівка, що на Чигиринщині, відбувся круглий стіл "УКРАЇНСЬКА ІСТОРІЯ: ХОЛОДНОЯРСЬКИЙ ВИМІР".

Директор Державного архіву Черкаської області Тетяна Клименко взяла участь у засіданні та виступила з доповіддю, окресливши події 1917-1921 років на Черкащині за документами держархіву області.

У роботі круглого столу також взяли участь відомі дослідники історії Холодноярщини: Валентин Лазуренко, Євген Букет, Олександр Солодар, Михайло Шитко та багато інших.

Учасники відзначили необхідність відновлення історичної пам’яті про визвольну боротьбу в Україні, осмислення ролі Холодного Яру в історії України, обговорили особливості створення експозицій, присвячених історії Холодноярського регіону.

Захід відбувся у межах проєкту "Створення експозиції "ХОЛОДНИЙ ЯР - ЗЕМЛЯ ВІЛЬНИХ"", що реалізує Український культурний фонд.
2021-10-12 12:39:05
11 жовтня 2021 року директор Державного архіву Черкаської області Тетяна Клименко взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «ЧНУ: 100 років становлення», виступивши з вітальним словом та з доповіддю.

Під час заходу презентовано колективну монографії «Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького: столітня історія», для підготовки якої, з-поміж інших джерел, використано і архівні документи, що зберігаються в держархіві області.

Крім того, у межах святкування 100-річного ювілею Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбулася презентація фотоальбому «Історія університету у світлинах». На 264 сторінках видання їх вміщено понад 1000 світлин. У виданні використано світлини з фонду Державного архіву Черкаської області, з «Музею історії університету», фотозібрань Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, родинних архівів викладачів і випускників, фотоархівів Бориса Юхна, Миколи Васильєва, а також світлини, розміщені в мережі.
2021-10-11 15:01:31
Шановні відвідувачі!

14 жовтня відзначаємо День захисників і захисниць України, а також День українського козацтва!

Цього року вихідні дні триватимуть з 14 до 17 жовтня. Водночас робочий день із п’ятниці, 15 жовтня, буде перенесено на суботу, 23 жовтня.

Також повідомляємо, 13 жовтня (середа) тривалість роботи Державного архіву Черкаської області буде скорочено на 1 годину.

Просимо врахувати зазначене під час планування візиту до держархіву області.

ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ!

Робота з архівними документами у читальних залах держархіву області здійснюється за попереднім записом.

Отримати детальну консультацію та записатися для роботи в читальних залах держархіву області ви можете за телефоном: (0472) 31 37 32.

За додатковою інформацією просимо вас звертатися із запитом на адресу електронної пошти: archive_ck@arch.gov.ua.

Ознайомитися з розміщеними на офіційному вебсайті держархіву області описами можна за лінком: http://www.ck.archives.gov.ua/?type=static&p=ocyfrovani_opysy_fondiv.

Крім того, значну частину оцифрованих метричних книг, які зберігаються в держархіві області, розміщено на електронному ресурсі «FamilySearch» (https://www.familysearch.org/).
2021-10-08 14:53:25
08 жовтня 2021 року директор Державного архіву Черкаської області Тетяна Клименко взяла участь в урочистому відкритті оновленого "Музею історії університету", що відбулося у межах святкування 100-річчя Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

До заходу долучилися проректори університету, директори інститутів і декани факультетів, представники музейної ради університету, почесні гості.

Тетяна Анатоліївна зауважила, що завдяки архівістам збережено унікальні історичні документи, які є підтвердженням того, що Черкаський національний пройшов непростий шлях становлення, а його розбудова продовжується й донині.

Багато документальних знахідок для музею віднайдено серед документів, що зберігаються в Державному архіві Черкаської області.

За словами ректора університету Олександра Черевка, стенди "Музею історії" охоплюють проміжок з 1921 до 2021 та розділені на певні періоди.

Дякуючи тим, хто долучився до створення оновленої експозиції, Олександр Черевко вручив університетські відзнаки.

Окрім того, одним із знакових заходів було урочисте відкриття "Музею університетської книги", що відбулося у науковій бібліотеці імені Михайла Максимовича. Експозиція розповідає про історію створення книги від перших єгипетських папірусів і до сучасних інформаційних технологій. Такі музеї донині мали тільки три університети в Україні.
2021-10-08 14:47:23
Колектив Державного архіву Черкаської області щиро вітає директора, кандидата історичних наук, доцента Тетяну Клименко з нагородженням "Почесною відзнакою ректора" Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
 
Нагрудний знак вручив особисто ректор Олександр Черевко у межах заходів з нагоди відзначення 100-річчя навчального закладу. Щиро радіємо за високу оцінку внеску нашого керівника у розвиток видатного навчального закладу Черкащини.
2021-10-07 14:50:58
7 жовтня 2021 року в Шевченківському національному заповіднику в м. Канів розпочала роботу IV Всеукраїнська науково-практична конференція "Культурно-історична спадщина: перспективи дослідження та традиції збереження", започаткована Черкаським державним технологічним університетом.

Державний архів Черкаської області є співорганізатором заходу.

Під час першого дня конференції директор держархіву області Тетяна Клименко виступила з вітальним словом та з доповіддю на тему: "Джерела Державного архіву Черкаської області до історії релігійних громад і організацій Черкащини".


2021-10-05 16:20:28
На телеканалі ICTV у програмі «Факти тижня - 100 хвилин з Оксаною Соколовою» у межах рубрики "Історичний детектив" вийшов сюжет «Таємниці розстріляної генетики» про розвиток генетики і селекції в сільськогосподарській науці України в 1930-х роках.

У сюжеті - коментар заступника директора - головного зберігача фондів Державного архіву Черкаської області Вікторії Мельник.

Крім того, демонструвалися архівні документи з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань.

2021-10-04 15:19:26
02 жовтня 2021 року з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія відбулась презентація оновленого видання книги про святого Луку (Валентина Войно-Ясецького).

Для підготовки видання використано архівні документи і матеріали, що зберігаються в Державному архіві Черкаської області.

Серед гостей заходу, що відбувся в Черкаському художньому музеї, були присутні представники православних конфесій Черкащини, закладів освіти.

Стор. 1 2 3 4 5 6 7
Всього новин за обраний період: 62

ДЛЯ ГРОМАДЯН З ПОРУШЕННЯМ СЛУХУ!

На урядову "гарячу лінію" приймаються звернення до органів виконавчої влади за допомогою жестової мови. Будь-ласка, звертайтесь через Skype-зв'язок за таким іменем:

Урядові гарячі лінії: 1545-1, 1545-2, 1545-3

Графік роботи: у робочі дні з 9:00 до 18:00, у п'ятницю з 9:00 до 16:45
18015, Черкаси
вул. Благовісна, 244-а
(0472) 37-30-26, 31-37-32
e-mail: archive_ck@arch.gov.ua
Інформаційне наповнення:
Коваль Т. С., тел.: (0472) 37-30-26

Сайт працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на archive_ck@arch.gov.ua