Розмір шрифта: A A A Зображення Вимкнути Увімкнути Колір сайту Ц Ц Ц звичайна версія сайту
ДЕРЖАВНИЙ АРХІВ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Архів новин за рік: 2020 2021

2021-06-29 11:07:02
28 червня, країна святкує День Конституції України - історичного документа, який відіграв фундаментальну роль у розбудові незалежності нашої держави, закріпив її правові основи, суверенітет і територіальну цілісність.

За 25 років з часу ухвалення Основний закон зазнав змін. Однак є принципи, які залишилися та повинні й надалі лишатися незмінними: верховенство права, свобода та демократія, повага до прав та свобод людини.

Державний архів Черкаської області щиро вітає вас з Днем Конституції України!

Цього року дата припадає на понеділок, а отже – це офіційний вихідний день.

Бажаємо провести його з миром у серці, наповнюючись силами для подальшого робочого тижня.

Нехай Конституція слугує для кожного дороговказом, щоб завжди працювати на інтереси держави.

Нехай з нагоди цього важливого свята у ваших думках панує світлий настрій, почуття гордості за державу та впевненості у майбутньому!

З Днем Конституції України!
2021-06-29 11:03:58
Працівники Державного архіву Черкаської області взяли участь в урочистостях з нагоди 25-ї річниці від дня ухвалення Конституції України, що відбулися напередодні у Черкаському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Т.Г. Шевченка.

Під час заходу очільник області Олександр Скічко привітав черкащан зі святом та нагородив освітян, культурних діячів, спортсменів і волонтерів почесними відзнаками.

Учасників дійства привітали також заступник голови Черкаської обласної ради Михайло Мушієк та міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.
2021-06-29 11:00:00
Директор Державного архіву Черкаської області Тетяна Клименко взяла участь у роботі Регіональної науково-практичної конференції «ЧЕРКАЩИНА В КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОГО ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ»

Конференцію присвячено 25-річчю Конституції України та 30-річчю Незалежності України 25 червня 2021 р.

Метою конференції є намір осмислення державотворчого потенціалу, ролі і значення Черкащини у становленні й утвердженні Незалежності України.

До участі у конференції долучилися науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, представники органів влади, здобувачі вищої освіти, учні шкіл, музейні працівники, педпрацівники, журналісти, громадські діячі, діячі культури, діячі профспілкового руху, краєзнавці, підприємці.

Мови конференції: українська, англійська.

Під час секційних засідань учасники зосередилися на соціально-економічних, політичних, культурних, освітніх аспектах розвитку Черкаської області та акцентувати увагу на внеску особистостей у розбудову регіону.

Захід відбувся у приміщенні залу засідань Черкаського державного технологічного університету.

Тетяна Анатоліївна Клименко, директор Державного архіву Черкаської області, кандидат історичних наук, доцент виступила з доповіддю на тему: "АРХІВНА СПРАВА НА ЧЕРКАЩАНІ В РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ".

У межах заходу відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятного знаку Михайлу Дмитровичу Сироті з нагоди Дня Конституції.

Саме Михайло Сирота, народний депутат, наш земляк, очолював роботу парламентської комісії, яка тривалий час працювала над Основним Законом.
2021-06-23 11:13:56
Шановні колеги - державні службовці!

Щиро вітаємо вас із професійним святом!

Поділяємо гордість та дякуємо за вашу щоденну фахову роботу.

Бути державним службовцем - не просто. Особливо в часи постійних змін. Але з кожною такою зміною ви зростаєте професійно і, попри будь-які труднощі, ви завжди сумлінно виконуєте свою роботу та працюєте на користь держави і громадян.

Зичимо вам здоров’я та енергії, натхнення і сил завжди досягати поставлених цілей.

Нехай ваша праця буде змістовною та натхненною, а кожна мить життя закарбовується своєю неповторністю!
2021-06-22 10:42:25
Це безкоштовний національний тест, який дає можливість перевірити свою цифрову грамотність. Його розроблено на основі європейської концептуально-еталонної Рамки цифрових компетентностей для громадян ЄС (DigComp 2.1). Запропонований варіант тестування містить 90 запитань та оцінює 30 цифрових компетентностей, необхідних для роботи сучасного держслужбовця.

Цифрограм для держслужбовців доступний за лінком:
https://osvita.diia.gov.ua/digigram

Орієнтовна тривалість тестування: 30-40 хвилин.

Після складання тесту ви отримаєте електронний сертифікат і будете знати напевно, які цифрові навички потребують удосконалення.
2021-06-18 14:33:04
Про Шевченка як про культурного дипломата, що своєю творчістю відкривав Україну світу, говорили на міжнародній онлайн/офлайн конференції у Каневі.

Державний архів Черкаської області є співорганізатором заходу.
2021-06-14 12:50:13
11 червня 2021 року в Каневі на Черкащині директор Державного архіву Черкаської області Тетяна Клименко взяла участь Міжнародній офлайн/онлайн зустрічі "Музеї і культурна дипломатія: постать Тараса Шевченка".

2021 року науковці, дипломати, студентство вшановують пам’ять Тараса Григоровича Шевченка як величної постаті, що своєю творчістю відкривала Україну світу. Виїзне засідання присвячене обговоренню питання про новий погляд на особистість Тараса Шевченка у контексті ролі музеїв у розвитку культурної дипломатії.

Захід відбувся в межах проєкту "Європейські цінності і культурна дипломатія: Молодіжні зустрічі", яке реалізує Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин за підтримки Фонду Ганса Зайделя в Україні та МЗС України і закордонних дипломатичних установ у партнерстві з Державним підприємством "Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв", Українським інститутом, профільними вищими навчальними закладами України і Грузії, Молдови, Білорусі та інших країн.

Під час зустрічі відбулася презентація фільму «Яготинське літо» та вручення видань програми «Повертаємо в Україну культурну спадщину».
2021-06-10 14:39:18
У такий особливий день - Міжнародний день архівів - до Державного архіву Черкаської області завітали особливі гості - представники сучасного українського козацтва. Без коней і шароварів, але з великою любов’ю до України і сильним щемом у серці за долі тих, хто нині не з книжок знає, що таке війна.

Козацький дух, як символ національної ідентичності, є потужним дороговказом майбутнього нашої держави. Сучасне козацтво є не просто історичною пам’яттю. Щонайменше половина Українського козацтва – це військові. У них уже є статуси, звання, нагороди за конкретні вчинки.

Козак – це той, хто готовий віддавати, робити добро, доки є час і така можливість. На цьому наголосив крайовий отаман Черкаського крайового товариства Українського козацтва Віталій Григорович Чепелуха.

Разом з тим, за словами Віталія Григоровича, є й ті, хто, орієнтуючись не на роботу, заслуги козаків, а на форму (однострої), нерідко вважає, що сучасне козацтво мало чого вартує. Насправді сучасне козацтво репрезентує себе через історію та спосіб життя, волонтерську діяльність, адже нині - це потужна волонтерська організація.

Під час зустрічі гості презентували видання "Черкащина козацька" та поділилися спогадами про перебування у зоні бойових дій на Сході країни.

Домовилися щодо поповнення колекції архівних документів про учасників АТО/ООС, зокрема світлинами та відеодокументами.

Перші добірки фото та відеоматеріалів уже передано до Державного архіву Черкаської області під час заходу.

Зустріч відбулася у межах проєкту "Відкриті архіви" та з нагоди Міжнародного дня архівів.
2021-06-03 10:09:24
02 червня 2021 року, в межах проєкту «Відкриті архіви», анонсованого нещодавно, у читальному залі Державного архіву Черкаської області відбулася довгоочікувана подія – на зустріч з архівістами прийшли Мельниченко Василь Миколайович, Голиш Григорій Михайлович, Калиновська Тетяна Станіславівна, Кубрак Надія Володимирівна.

Гості презентували свої краєзнавчі праці, підготовлені на підставі архівних документів, та праці колег, що вийшли друком упродовж року.

Окремі видання відзначено багатьма нагородами, а тепер їх буде долучено до науково-довідкової бібліотеки Державного архіву Черкаської області.

З-поміж презентованих під час заходу видань особливе місце посідає книга «Прозріння епохи», яку видано до 90-річного ювілею знаного журналіста Петра Миколайовича Жука.

Петро Жук, за визначенням сучасників, був живою пам’яттю про журналіста й письменника Василя Симоненка. Свого часу Петро Миколайович очолював редакційно-видавничу групу науково-документального багатотомного видання «Реабілітовані історією. Черкаська область», готував матеріали видань «Книга пам’яті України. Черкаська область» та «Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Черкаська область». Держархів області був для Петра Миколайовича другою домівкою, настільки частим гостем він тут був. І символічно, що захід відбувся незадовго до Дня журналіста України саме тут, в архіві.

Учасники заходу висловили сподівання, що книги не залишать байдужим жодного читача. А проведений захід став гідним початком проєкту, першочерговим завданням якого є посилення уваги громадськості до питань збереження, розвитку і використання регіональної частини світової архівної спадщини.

Довідково:

• Мельниченко Василь Миколайович, український історик і громадський діяч, професор кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького, кандидат історичних наук, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Заслужений працівник культури України (2019). Лауреат премії ім. Дмитра Яворницького та премії ім. М. Максимовича, член Національної спілки журналістів України. Член Президії Національної спілки краєзнавців України. Почесний краєзнавець України (2013).

• Голиш Григорій Михайлович, кандидат історичних наук, доцент, лауреат премії ім. Народного вчителя О. А. Захаренка та премії ім. М. Максимовича, директор наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.

• Калиновська Тетяна Станіславівна, головний редактор Черкаської обласної газети «Черкаський край», голова обласного осередку Національної спілки журналістів України, заслужена журналістка України.

• Кубрак Надія Володимирівна, учасниця редакційно-видавничої групи науково-документального багатотомного видання «Реабілітовані історією. Черкаська область».
2021-06-01 15:25:49

01 червня, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, Державний архів Черкаської області привітав підшефний заклад - Монастерищенський ліцей-інтернат "Обдарованість" Монастерищенської міської ради Черкаської області.

Вихованцям ліцею передано солодкі подарунки.

Стор. 1 2 3 4
Всього новин за обраний період: 38

ДЛЯ ГРОМАДЯН З ПОРУШЕННЯМ СЛУХУ!

На урядову "гарячу лінію" приймаються звернення до органів виконавчої влади за допомогою жестової мови. Будь-ласка, звертайтесь через Skype-зв'язок за таким іменем:

Урядові гарячі лінії: 1545-1, 1545-2, 1545-3

Графік роботи: у робочі дні з 9:00 до 18:00, у п'ятницю з 9:00 до 16:45
18015, Черкаси
вул. Благовісна, 244-а
(0472) 37-30-26, 31-37-32
e-mail: archive_ck@arch.gov.ua
Інформаційне наповнення:
Коваль Т. С., тел.: (0472) 37-30-26

Сайт працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на archive_ck@arch.gov.ua