Розмір шрифта: A A A Зображення Вимкнути Увімкнути Колір сайту Ц Ц Ц звичайна версія сайту
ДЕРЖАВНИЙ АРХІВ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Архів новин за рік: 2021 2022

2022-05-12 16:30:15
Профілактичну бесіду та інструктаж з пожежної безпеки під час воєнного стану провели для працівників Державного архіву Черкаської області представники Черкаського районного управління ГУ ДСНС України у Черкаській області Заступник начальника ВЗНС по Черкаській міській громаді Черкаського районного управління ГУ ДСНС України у Черкаській області Іван Якименко та провідний інспектор управління Ірина Костенко окреслили правила поведінки під час різних нестандартних ситуацій, що притаманні воєнному часу та наголосили на необхідності дотримання правил пожежної безпеки.

Крім того, фахівці ДСНС дали роз’яснення стосовно алгоритму дій на випадок надзвичайної ситуації, розповіли про засоби індивідуального захисту.
2022-05-12 16:27:22
12 травня 2022 року директор Державного архіву Черкаської області Тетяна Клименко та ректор Черкаського державного технологічного університету Олег Григор підписали Угоду про проведення спільних наукових досліджень.

Метою додаткової угоди є популяризація туристично-рекреаційних ресурсів Черкаської області, зокрема підготовка та видання презентаційних матеріалів під назвою «Сто особистостей Черкащини» з використанням документів, що зберігаються у Державному архіві Черкаської області.

Передбачається, що кафедра туризму та готельно ресторанної справи факультету харчових технологій та сфери обслуговування ЧДТУ, очолюваного деканом, професоркою Ларисою Чепурдою спільно із Державним архівом Черкаської області здійснюватимуть заходи, орієнтовані на виконання наукових робіт у галузі туризму, а також сприяння розвитку вищої освіти і науки для підвищення ефективності та якості виконуваних наукових робіт.

Державний архів Черкаської області за час багаторічного партнерства з Черкаським державним технологічним університетом вже втілив низку спільних важливих проєктів регіонального рівня. Тож переконані, що на майбутній проєкт також чекає успіх
2022-05-12 16:25:25
10-12 травня 2022 року у межах спеціальної короткострокової програми підвищення кваліфікації «ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ АРХІВНИХ УСТАНОВ ТА ДОСТУПУ ДО АРХІВНОЇ ІНФОРМАЦІЇ» відбулося навчання для працівників Державного архіву Черкаської області, архівних відділів районних державних адміністрацій і міських рад.

Фахівці Державного архіву Черкаської області спільно з викладачами Черкаського регіонального центру підвищення кваліфікації провели серію занять у режимі конференцзв’язку.

Серед тем, які обговорили:
- складання номенклатури справ архівного відділу районної державної адміністрації;
- порядок віднесення юридичних осіб до джерел формування Національного архівного фонду та організація роботи з укладання списків юридичних осіб;
- виконання плану заходів Програми здійснення контролю за наявністю, станом та рухом документів Національного архівного фонду на 2020-2024 роки;
- загальні вимоги щодо ведення обліку документів в архіві та методика обліку надходжень документів до архіву; вибуття документів з архіву;
- робота експертної комісії підприємств, установ, організацій під час воєнного стану;
- порядок здійснення перевірянь архівних підрозділів юридичних осіб-джерел комплектування НАФ;
- порядок складання актів про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду, та знищення документів.

Безперечно, діяльність архівних установ області в умовах воєнного стану є серйозним викликом та потребує послідовного законодавчого регулювання, виважених рішень та чіткого механізму дій.

Окрім фахових питань, спеціальна короткострокова програма була спрямована на формування професійних компетенцій щодо реалізації трудових відносин в умовах воєнного стану, декларування, здійснення публічних закупівель та комунікаційної діяльності архівних установ.

У триденному навчанні взяли участь понад 50 учасників. За підсумками навчання усі учасники отримали сертифікати обсягом 1 ЄКТС.
2022-05-06 10:30:25
Внаслідок широкомасштабного військового вторгнення рф в Україну та ведення їх військами активних бойових дій, постійних обстрілів, мінувань територій та об’єктів цивільної інфраструктури в межах населених пунктів, включаючи встановлення саморобних вибухових пристроїв, майже 14 % території держави стали небезпечними від вибухонебезпечних предметів.

Для інформування населення різних вікових категорій та соціального статусу про мінну небезпеку, попередження випадків травмування цивільного населення через небезпечне поводження з вибухонебезпечними предметами, Мінреінтеграції підготувало інформаційний відео матеріал, який пропонуємо переглянути.


2022-04-14 14:28:12
Директор Державного архіву Черкаської області взяла участь у засіданні президії Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, що відбулося в режимі онлайн 14 квітня 2022 року.

Учасники засідання одноголосно проголосували за перерахування у фонд підтримки Збройних Сил України зібраних спілчанами членських внесків у сумі 10 тисяч гривень.

Під час засідання голова Черкаської обласної організації НСКУ Валентин Лазуренко зазначив, що у час важких випробувань, краєзнавці Черкащини, не полишаючи краєзнавчої діяльності, разом з українським народом роблять усе можливе для наближення перемоги над ворогом – захищають Україну в лавах ЗСУ й територіальної оборони, беруть активну участь у волонтерських організаціях щодо підтримки воїнів та вимушених переселенців.

Члени президії – директор обласної бібліотеки імені Тараса Шевченка Людмила Дядик і директор Державного архіву області Тетяна Клименко запропонували об’єднати зусилля закладів культури, освіти і творчих спілок і запланувати проведення спільних тематичних краєзнавчо-просвітницьких заходів патріотичного спрямування з використанням можливостей соціальних мереж. Цю пропозицію підтримали представники первинних осередків Спілки краєзнавців університетів: ЧНУ ім. Б. Хмельницького (Василь Мельниченко, Лариса Синявська), ЧДТУ (Валентин Лазуренко, Оксана Яшан), УДПУ (Зінаїда Священко), обласного краєзнавчого музею (Сергій Ганницький), обласного відділення МАН України (Тетяна Нераденко).

Відзначено, що найближчим часом буде започатковано проведення годин патріотичного спілкування «З Україною в серці», просвітницького циклу «Краєзнавці Черкащини: Україна переможе!», регіонального телемоста до Дня краєзнавства (28 травня), низки інших спільних заходів, у яких будуть висвітлюватися героїчні сторінки історії краю, життя і подвижницька діяльність відомих черкащан, їх мужність і героїзм у бойових діях проти російських агресорів.

Краєзнавці продовжать вести хроніку патріотичних дій і вчинків наших земляків, щоб вони залишилися в історії Черкащини взірцем для наслідування нинішнім і прийдешнім поколінням. А коли на нашу землю прийде мир, то ці матеріали складуть основу «Книги мужності Черкащини».

Президія обласної організації НСКУ закликала усіх краєзнавців всіляко підтримувати героїчні Збройні Сили України, які дають гідну відсіч агресору, робити свій внесок у перемогу, пам’ятати, що наша сила в єдності.
2022-04-14 09:50:31
Державний архів Черкаської області вже розпочав збір матеріалів, які згодом стануть частиною колекції документів та навічно збережуть нашу пам’ять про героїв-захисників, наші перемоги та терор збоку окупантів.

На щастя, на Черкащині не відбуваються активні бойові дії, однак ми не перебуваємо осторонь і активно допомагаємо, підтримуючи тил.

Проживаємо 50 день восьмирічної війни і в нас є чітке розуміння, що ми маємо не лише зберігати, а й задокументувати події російської агресії. При цьому не можемо залишати поза увагою щоденне життя під час війни, що є не менш важливим, ніж ті події, які висвітлюють медіа.

Підготовка «тривожних валізок», перебування у сховищах, убезпечення шибок скотчем, волонтерство – усе це вже невід’ємна частина побуту. Документування такого досвіду є важливим кроком для розуміння впливу війни на суспільство та дослідження життя під час війни.

Державний архів Черкаської області започатковує інформаційний проєкт «Життєпис війни».

Вкотре закликаємо громадян до збереження у будь-якій формі інформації, що стане цінним джерелом для вивчення трагічних подій у майбутньому.

Просимо ділитися матеріалами, які показують приватний досвід війни: відомості, фото, спогади, відео, електронні файли, які будуть доповнювати картину війни, ілюструвати її соціальний бік.

Матеріали для архівних колекцій чекаємо на адресу Державного архіву Черкаської області: dacho.archive@gmail.com
2022-03-05 09:45:17
Державні архіви України, де це можливо та безпечно, починають ініціативне документування подій, пов’язаних із війною Російської Федерації проти України.

Державний архів Черкаської області вже зараз розпочав збір матеріалів, які згодом стануть історією та навічно збережуть нашу пам’ять про героїв-захисників, наші перемоги та терор збоку окупантів!

ШАНОВНІ КОЛЕГИ, ДРУЗІ

Просимо Вас, за умови особистої безпеки, долучитися до ініціативного документування воєнних подій, пов’язаних із воєнними подіями. Збережімо разом аудіовізуальні свідчення злочинів агресора, свідчення відчайдушної боротьби та незламного духу українського народу, що стануть важливою складовою національної пам’яті.

КОНТАКТНА ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА ДЕРЖАВНОГО АРХІВУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ: dacho.archive@gmail.com
2022-02-10 14:56:14
Відбувся одноденний семінар для працівників архівних відділів райдержадміністрацій і міських рад на базі Державного архіву Черкаської області.

Захід проведено у режимі відеоконференції.

Серед питань, які розглянуто:

- нормативно-методичні документи, рекомендовані для впровадження архівним установам у 2021 році;

- укладення списків джерел комплектування та інших юридичних і фізичних осіб, що перебувають у зоні комплектування архівної установи;

- типові недоліки в документах, що надходили на розгляд експертно-перевірної комісії протягом 2021 року;

- виконання архівними установами запитів соціально-правового характеру, тематичних запитів та запитів на інформацію;

- контроль наявності стану і руху документів та уточнення облікових документів у архівних установах;

- вимоги до складання номенклатури справ та формування документів у справи;

- проведення класифікації посад державної служби в державних органах.

Учасники семінару мали можливість отримати від фахівців держархіву області відповіді на питання, що виникають у щоденній роботі.
2022-02-10 14:51:40
10 лютого 2022 року відповідно до річного плану роботи Державного архіву Черкаської області відбулося розширене засідання колегії за участю начальників архівних відділів райдержадміністрацій, архівних відділів міських рад, членів колегії та колективу Державного архіву Черкаської області.

На початку засідання директор Державного архіву Черкаської області Тетяна Клименко поінформувала про кадрові зміни в архівних відділах.

Далі учасники заслухали доповідь про підсумки роботи архівних установ Черкаської області у 2021 році та пріоритети на 2022 рік.

Зі співдоповідями виступили представники архівних відділів області:

- начальник Архівного відділу Уманської міської ради Оксана Пруднікова;

- начальник Архівного відділу Звенигородської районної державної адміністрації Ольга Рябова;

- начальник Архівного відділу Золотоніської районної державної адміністрації Ірина Левченко;

- начальник архівного відділу Уманської районної державної адміністрації Тетяна Тицькун;

- головний спеціаліст Архівного відділу Черкаської районної державної адміністрації Тетяна Боліла.

У зв’язку з ускладненою епідемічною ситуацією підсумкове розширене засідання колегії Державного архіву Черкаської області проведено дистанційно у режимі відеоконференції на платформі Google Meet.
2022-02-03 12:15:28
29 січня 2022 року відбувся науково-практичний семінар «Генеалогічне дерево».

Захід організовано Черкаською обласною організацією "Польський культурний центр імені Кароля Шимановського" спільно з Державним архівом Черкаської області у межах проєкту "Відкриті архіви".

Про методи і процедури, які дійсно допоможуть дослідити історію окремої сім’ї, її родинні зв’язки, а також про те, як правильно досліджувати власний родовід та які документи шукати, етнічних поляків Черкащини навчав головний спеціаліст відділу використання інформації документів Державного архіву Черкаської області Максим Семененко.
Докладніше про захід у статті за лінком https://cutt.ly/5Om11N2

Довідково: Черкаська обласна організація "Польський культурний центр імені Кароля Шимановського" здійснює свою діяльність на теренах області з 2003 року.

Кароль Шимановський – одна з тих визначних постатей музичної культури, яку вважають своєю в декількох країнах і відносять до сотні найкращих композиторів світу. Поляк за походженням, народився 3 жовтня 1882 р. у селі Тимошівка Кам’янського району на Черкащині (нині - Черкаський район). З 2010 року Тимошівська філія І ступеня комунального закладу "Кам’янський ліцей № 1 Кам’янської міської ради Черкаської області" носить ім’я Кароля Шимановського.

Стор. 1 2
Всього новин за обраний період: 14

ДЛЯ ГРОМАДЯН З ПОРУШЕННЯМ СЛУХУ!

На урядову "гарячу лінію" приймаються звернення до органів виконавчої влади за допомогою жестової мови. Будь-ласка, звертайтесь через Skype-зв'язок за таким іменем:

Урядові гарячі лінії: 1545-1, 1545-2, 1545-3

Графік роботи: у робочі дні з 9:00 до 18:00, у п'ятницю з 9:00 до 16:45
18015, Черкаси
вул. Благовісна, 244-а
(0472) 37-30-26, 31-37-32
e-mail: archive_ck@arch.gov.ua
Інформаційне наповнення:
Коваль Т. С., тел.: (0472) 37-30-26

Сайт працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на archive_ck@arch.gov.ua